Niemieckie proszki - za co je lubimy?

Towary zza zachodniej granicy przez lata jawiły się Polakom jako dobra luksusowe, warte wyższej ceny. To przekonanie szczególnie długo utrzymuje się środków czystości, a szczególnie proszków i płynów do prania, które wybierane są przez co piątego konsumenta w naszym kraju. I chociaż Niemieckie marki od dłuższego czasu obecne są w polskich sklepach, to wiele osób dalej stawia na oryginalną chemię z Niemiec. Nie jest to jednak tylko kwestia sentymentu i pozytywnych skojarzeń z zachodnią jakością, ale rzeczywista różnica między produktami na rynek polski, a niemiecki. Co więc stoi za tym, że tak wiele osób dalej wybiera chemię niemiecką?

Kwestia przyzwyczajeń konsumentów

Wielkie marki nie mogą pozwolić sobie na sprzedać swoich produktów na chybił-trafił, dlatego przed wprowadzeniem wielu produktów konieczne są badania konsumenckie. Kwestia przyzwyczajeń mieszkańców lewego i prawego brzegu Odry mogą się znacząco różnić - czy to w kwestii preferowanych zapachów, formuły czy nawet siły działania. Nasi sąsiedzi słyną z przestrzegania zasad, Polacy zaś często używają preparatów “na oko”, co wiąże się między innymi z różnicą w koncentracji produktu. Z tego powodu proszki do prania dla klientów niemieckich są znacznie wydajniejsze i potrzebna jest ich dużo mniejsza ilość by sprać nawet trudne plamy. W związku z tym wyższa cena jest rekompensowana faktem, że jedno opakowanie wystarczy na większą ilość prań.

Bądź eko i kupuj wydajne proszki do prania

Skoncentrowana formuła to nie tylko wydajniejszy produkt, który wystarczy na dłużej, ale też mniejszy negatywny wpływ na środowisko. Używając mniejszej ilości proszku podczas jednego prania możemy mieć pewność, że jeszcze mniej trafi go do środowiska. Jeśli więc zależy nam na ekologicznym produkcie, powinniśmy zdecydować się na ten o silniejszym działaniu. Poza tym oznacza to też mniej śmieci w postaci opakowań i mniejszą emisję CO2 podczas takich czynności jak produkcja i transport.

Duży wybór niemieckiej chemii domowej

Mniej znaczącym aspektem jest rozległość niemieckiego rynku. Proszki do prania czy płyny zmiękczające mają tę zaletę, że dostępne są w rozmaitych kompozycjach zapachowych, które też są silniejsze i dłużej utrzymują się na ubraniach. Łatwiej więc znaleźć ulubiony zapach czy formułę, do której chętnie będziecie wracać przez lata.