Działanie zapachu na zmysły

Hurtownia Aga

Stwierdzenie, że węch odgrywa ważną rolę w naszym życiu nie jest nawet w najmniejszym stopniu odkrywcze. Pozwala nam bowiem wstępnie ocenić smak potrawy, skojarzyć zapachy z miłymi wspomnieniami - bo kto z nas nie kojarzy zapachu goździków i skórki pomarańczy z Bożym Narodzeniem, ale także - być może podświadomie - zarysować sobie obraz człowieka, którego właśnie poznaliśmy.

Wpływ zapachu na samopoczucie

Na pewno każdemu zdarzyło się przed pierwszym spotkaniem z potencjalną partnerem/partnerką - kiedy to dopinamy wszystko na ostatni guzik - użyć swojego ulubionego perfumu. Czujemy się wtedy bardziej pewni siebie, co widać podczas późniejszego spotkania. Przed rozmową o pracę perfumujemy się subtelnymi zapachami, żeby zachować spokój i bystrość umysłu. 

Niczym nowym nie jest też aromaterapia, która to dzięki odpowiednio dobranym zapachom wprowadza nas w różne stany - relaksacji, ekscytacji czy nawet gotowości do działania. W sprzedaży znajdziemy również całą paletę zapachowych świeczek, które subtelnie tworzą klimat pomieszczenia, w którym się znajdujemy. 

My w oczach innych

Zapach nie tylko wpływa kojąco na zmysły, ale jest też naszą wizytówką. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a na to wpływa nie tylko wygląd. Jesteśmy poddani ocenie w zasadzie w każdym momencie naszego życia - w sklepie, w autobusie, przy luźnych rozmowach ze znajomymi lub nowo poznanymi osobami i dobrze dobrany zapach pozwala nam przedstawić się jako osoba dbająca o siebie. Co więcej - dobrze dobrany zapach jest w stanie przedstawić naszą osobowość zanim zaczniemy rozmowę. 

Dlatego właśnie przy wyborze perfum kierujemy się indywidualnymi preferencjami. W perfumach chcemy odnaleźć siebie dlatego chcemy by jak najbardziej odzwierciedlał nasz charakter.