Dobieranie perfum do okoliczności

Zapachy perfum można z pewnością porównać do ubioru. Bo tak jak dobrze dobrany garnitur, czy sukienka może świetnie podkreślić Twoją osobowość, lub nastawienie do danej okazji. O okazji właśnie trzeba myśleć, wybierając zarówno ubiór – bo przecież nie przyjdziemy w garniturze na luźne spotkanie ze znajomymi – jak i perfum. Jakie zapachy wybierać do jakich okazji, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony?

Jaki zapach do pracy?

Do pracy w biurze czy w urzędzie zwykle unika się raczej krzykliwości i ekstrawagancji. Zarówno ubiór jak i zapach należy dopasować odpowiednio do takich okoliczności. Ubieramy się schludnie i elegancko i analogicznie – powinniśmy pachnąć subtelnie i dyskretnie. Na takie okazje świetnie sprawdzą się zapachy zawierające nuty cedru czy paczuli. Nuta sandału również pozwala nam na przestrzeń i odbiorca zapachu skupia się nie na naszym zapachu, a na sprawie, którą ma nadzieje z nami załatwić. Wybieramy raczej zapachy z grup drzewnych, ale subtelne mieszanki kwiatowo-owocowe także sprawdzą się świetnie.

A co po pracy?

Po pracy jest czas na wyrażenie siebie. Tu w zależności od naszej osobowości użyjemy delikatnych woni kwiatowych – dla pań romantycznych, zapachy orientalne – dla pań, które lubią uwodzić, są pewne siebie, lub zapachy cytrusowe, aby ukazać naszą wewnętrzną młodość i energię. Dla panów poleca się perfumy o zapachach niekonwencjonalnych, oryginalnych podkreślających swoją niezależność i męskość. W przeciwieństwie do wyboru perfum do pracy , tutaj zamiast wód kolońskich śmiało można spróbować czystych perfum i wód perfumowanych.

Uroczyste wydarzenia, teatr, kino, opera?

Jak ubrać się do teatru – to wiemy. Wybieramy ubrania schludne, garnitur, elegancką sukienkę, lub zestaw luźniejszy, lecz nadal w ramach ubioru galowego. Jakie perfumy zatem powinniśmy wybrać? Naturalnie tych dyskretnych, subtelnych. Teatr, kino, czy opera to miejsca, w których bywa tłoczno. Wyobraźmy sobie sytuację, w której każdy na pełnej sali kinowej użyłby mocnych zapachów. Wszystko by się nieprzyjemnie zmieszało i o pełnym skupieniu na widowisku nie ma mowy. Wybieramy zatem perfumy raczej niezbyt intensywne. Z kolei na wieczornym bankiecie możemy zaświecić. Wówczas wybieramy – odpowiednio pasujące do kreacji – zapachy bardziej intensywne, bogatsze. Świetnie sprawdzą się zapachy orientalne.