Dobór perfum do wieku

Perfumy kobiece a wiek

Perfumy są subtelnym uzupełnieniem dobrego makijażu oraz ubioru – podkreślają indywidualność każdej kobiety, niejednokrotnie eksponując nasze najważniejsze cechy charakteru. Zapach jest – zaraz po wyglądzie – pierwszym czynnikiem wpływającym na odbiór naszej osoby przez otoczenie. Co w przypadku gdy źle dobierzemy perfumy do naszego wieku? Czy można w ogóle mówić o dobrym czy złym dobieraniu perfum do wieku? Wszystko zależy od naszego stylu i charakteru, jednak w większości sytuacji trzymanie się pewnych ram wiekowych w doborze perfum ma miejsce.

Ramówka wiekowa

Nie można tu oczywiście mówić o konkretnych ramach wiekowych, bo kiedy tak właściwie przychodzi ten dzień, w którym przechodzimy z energicznych, świeżych i szalonych perfum na te subtelne podkreślające naszą kobiecość i niezależność? Ścisłych ram nie ma, natomiast możemy mniej więcej określić jakie perfumy w jakiej sytuacji – bo przecież sytuacja też ma duże znaczenie – powinnyśmy używać.

Kobiety dojrzałe

Zapachy, które są idealne dla dojrzałych kobiet powyżej 45 roku życia to eleganckie i nieco ostrzejsze perfumy, które swoimi aromatami pokazują naszą klasę i doświadczenie życiowe. W tym wieku świetnym wyborem będą kompozycje kwiatowe lub ziołowe. W dobrym guście jest przełamanie słodkich zapachów tymi korzennymi, np. gałki muszkatołowej lub goździków i tym podobnych.

Kobiety powyżej 30 lat

Perfumy dla kobiet w kwiecie wieku – bo przecież to okres, w którym mamy siłę i chęci na realizację swoich życiowych pasji, ale także większe możliwości na spełnianie się w życiu – to perfumy klasyczne. To perfumy świeże i bardziej energiczne, jednak z swoistą elegancją i gracją godną kobiety niezależnej i chcącej poczuć spełnienie zarówno zawodowe jak i towarzyskie. Bogate kompozycje kwiatowe będą świetnym połączeniem klasyki i kokieterii.

Kobiety ~20 lat

Odkrywanie świata, młodość, szaleństwo, chęć zabawy to to czego oczekuje młoda kobieta od życia. Nie różni się to z oczekiwaniami stawianymi przed producentami perfum. Perfumy dla młodych kobiet bowiem, powinny ukazywać charakter kobiety oczekującej od życia zabawy i spełniania marzeń. Dla młodych kobiet poleca się zdecydowanie świeże, intensywne zapachy cytrusowo-kwiatowe. Cytrusy nadają świeżości każdej młodej kobiecie. Tak samo w przypadku zapachów owocowych – na bazie ananasa, jabłka, cytryny, czy nawet dla nieco odważniejszych młodych dusz mango lub granat.