Jakie perfumy wybrać wiosną?

Gdy przyroda za oknem zaczyna rozkwitać, a w powietrzu unosi się delikatny aromat kwiatów, niemal każda z nas czuje przypływ energii i chce sobie kupić nowe perfumy. Zanim wydasz pieniądze na fiolkę, która będzie Ci towarzyszyć przez długi czas, warto się dobrze zastanowić. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie perfum wiosną, przeczytaj ten artykuł!

W pierwszej kolejności musisz zadać sobie pytanie o to, jakie są Twoje upodobania, a następnie pamiętać, że w wiosennym czasie szczególnie modne są fiolki o lekkim, owocowym bądź kwiatowym zapachu. Od Ciebie zależy, czy kupisz orzeźwiające, cytrusowe pachnidło czy fiolkę pełną aromatycznej substancji o uwodzicielskim, jaśminowym zapachu. O tej porze roku w sklepach znajdziesz bardzo dużo tego rodzaju produktów, dlatego nie wahaj się i sięgnij po jeden dla siebie.

Moda jest ważna - ale czy na pewno?

Mimo tego, że z nadejściem wiosny w drogeriach (oraz kampaniach reklamowych) może pojawić się wiele lekkich, owocowych zapachów, nikt nie broni Ci używać perfum o aromacie, który Ci najbardziej odpowiada – korzennym, orientalnym lub słodkim. Nie od dziś wiadomo, że aby czuć się dobrze, warto robić to, na co ma się ochotę i co sprawia, że czujesz się sobą. To zasada, która sprawdza się o każdej porze roku - jeśli będziesz się nią kierować, rozpoczniesz nowy rok z radością oraz pewnością siebie. Perfumy to doskonałe narzędzie, dzięki któremu poprawisz samopoczucie oraz wyrazisz swoją osobowość.

A może woda toaletowa?

Jeśli są dla Ciebie zbyt ciężkie i intensywne, dobrym rozwiązaniem będzie woda toaletowa – ma mniejsze stężenie substancji zapachowych, które zanurzone są w alkoholu o niższym stężeniu niż ten, który jest wykorzystywany do produkcji perfum. Trzeba pamiętać o tym, że woda toaletowa odznacza się mniejszą trwałością - to znaczy, że będziesz zmuszona używać jej częściej, by pokryć się cudownym zapachem i w efekcie prędzej zużyjesz całą fiolkę.

Z nadejściem wiosny możesz poeksperymentować i kupić orzeźwiający lub kwiatowy zapach. Możesz też kierować się swoimi upodobaniami i sięgnąć po produkty, które towarzyszą Ci od wielu lat. Wybór należy od Ciebie!