Jak dbać o trwałość perfum?

Datę przydatności perfum – czyli jego trwałość – szacuje się mniej więcej na dwa lata, ale jeśli nie zadbamy o odpowiednie warunki przechowywania, nasze zapachy mogą się ulotnić na długo przed jego datą ważności. Jak sprawić, aby flakonik perfum zachował barwy zapachowe na dłużej?

Odpowiednio dobrane perfumy są w stanie zapewnić nam świetne pierwsze wrażenie. Dzięki nim czujemy się komfortowo i pewnie przy spotkaniach ze znajomymi lub na randce, dlatego zależy nam, aby zapach utrzymywał się na ciele jak najdłużej. Niestety zła konserwacja perfum sprawia, że te ulatniają się szybciej niż jesteśmy w stanie dojść na upragnione spotkanie.  Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Perfumy zazwyczaj po otwarciu kładziemy na szafce w łazience, na umywalce, w przedpokoju lub na parapecie. Są to miejsca łatwo dla nas dostępne, więc nikogo nie dziwi taki stan rzeczy. Niestety w takich miejscach perfumy narażone są również na wilgoć, zbyt dużą temperaturę i ilość światła, co sprawia, że w zawrotnym tempie nasze ulubione zapachy mogą po prostu wywietrzeć.  Używanie przeterminowanych perfum może wywołać reakcję alergiczną, a data ważności na opakowaniu – przy niewłaściwym przechowywaniu perfum – może nie być miarodajna.

Jak w takim razie przechowywać nasze ulubione perfumy, by nie straciły swoich wspaniałych właściwości zapachowych? Na pewno trzeba skrócić czas ich przebywania w świetle. Zacienione miejsca wydłużą przydatność perfum do użycia. Łazienka to również miejsce dla perfum nieodpowiednie. Kąpiel i ogólny użytek wody w pomieszczeniu sprawia, że zwiększa się wilgotność panująca w łazience, a to zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na trwałość perfum. Idealnym miejscem jest więc szafa, lub szuflada w naszej sypialni.  Dobre przechowywanie perfum sprawi, że nasze ulubione zapachy pozostaną piękne i trwałe jak najdłużej.