Męskie zapachy, które pozostają w pamięci

O mężczyznach można wypowiedzieć się różnie. Na jednych mówią macho, na innych pies na baby. Mówi się także, że ktoś działa na kobiety jak magnes. Wpływa na to dużo czynników, jednak jednym z najbardziej zapadających w pamięć kobiety jest naturalnie zapach. Które nuty zapachowe dla mężczyzn pozostają w pamięci kobiet?

Dobrze dobrane perfumy męskie potrafią zapaść w pamięci niejednej kobiety. Pobudzają zmysły i działają jak afrodyzjaki. Są świetnymi dodatkami do ubioru czy uczesania. Perfumy męskie stały się nieodłącznym elementem wizerunku każdego faceta i o ile są dobrze dobrane do okazji, pory roku czy choćby charakteru mężczyzny stają się znakomitym dopełnieniem, a nawet wizytówką, dzięki której dany zapach kojarzy się właśnie z nim. Sprzyja temu również indywidualność zapachu każdego mężczyzny, bo przecież każdy zapach perfum będzie pachniał inaczej na innym ciele.

Wróćmy do skojarzeń. Pamięć węchowa u ludzi pozwala nam kojarzyć konkretne osoby z konkretnym zapachem, dlatego rola perfum jest tak ważna i kluczowa w tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia na innych. Niekiedy zapach potrafi wbić się w pamięć bardziej niż rozmowa, bo często rozmowy mogą być krótkie i „na szybko”. W takim wypadku zapach odgrywa rolę niemalże najważniejszą – zaraz obok wyglądu i ubioru. Kwiaty, cytrusy, aromaty drzewne i żywiczne to najbardziej zapadające w pamięć zapachy. Nie można tu nie wspomnieć o nutach pochodzących od zwierząt. Piżmo to zdecydowany i zapadający w pamięć zapach, który potrafi sprawić, że zostaniemy zapamiętani na długo i to w dobrym świetle.

Zapachy róży, jaśminu czy choćby jagodlinu wonnego wzbudzają u kobiet zainteresowanie, którym nie pogardziłby żaden macho. Żaden facet nie powstydzi się również zapachem żywicy z drzewa aloesowego, której zapach kojarzy się ze słodkim zapachem miodu, kwiatów oraz mieszanką żywic. Składnik ten jest niezwykle drogi i rzadki, dlatego często zastępuje się go niebanalnym zapachem agaru, który świetnie zastępuje taką żywicę.

Każdy mężczyzna powinien pachnieć tak jak czuje, że powinien, jednak należy pamiętać o tym, że dobrze dobrany perfum potrafi zdziałać cuda.